Partnerstvá

Partnerom konferencie Newmatec 2019 ponúkame viacero možností prezentácie:

  • Generálny partner (nie je k dispozícii)
  • Exkluzívny partner
  • Hlavný partner
  • Exhibition partner
  • Partnerstvo na mieru

Pre úroveň partnerstva Hlavný partner a Exhibition partner využite Newmatec 2019 Online rezervačný systém.

Pre iné formy partnerstva kontaktujte priamo: partnerships@congress.sk

Partneri

Generálny Partner

VW

Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako 5 miliónov vozidiel. Je pilierom slovenského exportu a zároveň aj najväčším súkromným zamestnávateľom v krajine. Prácu dáva 12 700 ľuďom. Priemerný hrubý mesačný plat bez manažmentu spoločnosti za rok 2016 je 1804 eur. Medzi mnohým sociálnymi benefi tmi je aj 13. a 14. plat. Volkswagen Slovakia je najväčším prispievateľom do verejných rozpočtov, len minulý rok odviedol na daniach a odvodoch viac ako 217 miliónov eur. Spoločnosť preinvestovala na Slovensku od svojho vzniku už viac ako 4,1 miliardy eur. Vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Porsche Cayenne, Volkswagen up!, SEAT Mii a ŠKODA Citigo. Od roku 2013 sa v Bratislave vyrába aj Volkswagen e-up! – prvé čisto elektricky poháňané vozidlo koncernu Volkswagen. Okrem vozidiel produkuje prevodovky, komponenty pre prevodovky, podvozky a motory, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel. Viac ako 99 % produkcie smeruje na vývoz do 148 krajín sveta. Najväčšími exportnými trhmi sú krajiny Európskej únie, Čína, USA a Rusko. Okrem závodu v Bratislave má spoločnosť Volkswagen Slovakia ďalšie závody v Stupave, Martine a Košiciach. V Stupave sa produkujú nástroje potrebné pre automobilovú výrobu, v Martine komponenty pre prevodovky a v Košiciach sa pripravujú vozidlá na prepravu do Ruska. Predsedom predstavenstva spoločnosti Volkswagen Slovakia je Ralf Sacht, pôsobiaci na tejto pozícii od začiatku roka 2016. Členom predstavenstva pre finančnú oblasť je Jens Kellerbach a pre personálnu oblasť Eric Reuting.

Hlavný partner

Ernst & Young

Spoločnosť EY je svetovou vedúcou spoločnosťou v poskytovaní odborných poradenských služieb v oblasti auditu, daní, právneho, transakčného a podnikového poradenstva a riadenia rizík. Naším cieľom je prispievať k rozvoju nielen podnikateľskej sféry, ale aj ľudského spoločenstva ako celku. Spoločnosť EY pôsobí na Slovensku v oblasti odborného poradenstva už od roku 1991. V súčasnosti má spoločnosť EY štyristo zamestnancov so sídlom v Bratislave, Žiline a Košiciach.

Našou najväčšou devízou je 261 500 odborníkov pôsobiacich po celom svete. Vďaka nim môžeme kdekoľvek a kedykoľvek zostaviť multidisciplinárny poradenský tím, ktorý má bohaté skúsenosti a znalosti a je vybavený prepracovanou metodikou a softvérovými nástrojmi.

V úzkej spolupráci s klientom a na základe dokonalej znalosti danej spoločnosti a odvetvia, v ktorom pôsobí, sa snažíme identifikovať všetky potenciálne riziká. Naším cieľom nie je problémy riešiť, ale predchádzať ich vzniku.

V EY sa venujeme aj novým technológiám, ako sú napríklad blockchain, robotická procesná automatizácia (RPA) a mobilné riešenia (aplikácie s použitím QR, RFID), ktoré by sme vám radi predstavili v našom stánku počas konferencie Newmatec.

Hlavný partner

Hyundai Motor Company

We exist to enhance people’s lives.
Because we believe that life’s most remarkable moments and experiences
Weren’t meant for a select few, but for all.

 

We think beyond product and technology to create meaningful experiences.
How?
By challenging the standards of design and workmanship,
Leading a new era of customer care,
And rethinking the future of mobility.

 

Looking forward,
We believe in a world where mobility will enhance life
And will be defined by people, for people.
With our unyielding can-do spirit,
We will be steadfast in pursuit of this vision,
For we do not seek to satisfy the few,
But to be loved by many.

Partner

PSA Groupe

Skupina Groupe PSA patrí k najvýznamnejším globálnym producentom automobilov. Do koncernu patria populárne značky Peugeot, Citroën, DS, Opel a Vauxhal.

Zároveň je spoločnosť druhým najväčším výrobcom vozidiel v Európe s podielom 20,8 %.
Až 38% produkcie v roku 2012 smerovalo mimo Európu, kde si skupina stále posilňuje postavenie. Vo svete zamestnáva viac ako 200-tisíc ľudí, prevádzky spoločnosti sú v 160 krajinách sveta. V automobilovom závode v Trnave pracuje 4 500 pracovníkov.

Prioritami pre koncern sú spoločensky zodpovedné podnikanie, ochrana životného prostredia a bezpečnosť. Dôraz dáva na vývoj vozidiel s nízkou mierou emisií a minimalizovanie vplyvu na životné prostredie.

Okrem výroby automobilov má skupina aktivity aj vo finančníctve (Banque PSA Finance), v preprave a logistike (Gefco) a vo výrobe vnútorného vybavenia automobilov (Faurecia).

Partner

Kia Motors Slovakia

Dňa 18. marca 2004 sa v Bratislave slávnostným podpisom zmluvy medzi spoločnosťou Kia Motors Corporation, výrobcom vozidiel svetovej kvality pre dynamických ľudí s mladých duchom, a vládou Slovenskej republiky oficiálne schválila výstavba prvého európskeho automobilového závodu Kia na Slovensku.

Kia Motors Corporation sa rozhodla vybudovať svoj prvý európsky závod na základe neustáleho zvyšovania predaja a rastúceho trhového podielu v Európe. Toto rozhodnutie je tiež v súlade s plánom spoločnosti Kia stať sa jedným z popredných svetových výrobcov automobilov.

Kia Motors Slovakia v číslach

Výstavba závodu a spustenie výroby

položenie základného kameňa – apríl 2004
začiatok výstavby – október 2004
koniec výstavby – december 2005
začiatok skúšobnej výroby – leto 2006
začiatok výroby – december 2006

Počet zamestnancov

približne 3 800

Výrobná kapacita a produkty

350 000 automobilov ročne
3 modely automobilov
5 typov motorov

Veľkosť závodu

celková rozloha: 166 ha
zastavaná plocha: 56,8 ha

Výška investície

1,8 miliardy Euro

Partner

Faurecia

Nové trendy a očakávania zákazníkov pretvárajú automobilový priemysel. V spoločnosti Faurecia – inšpirovaní novými, vzrušujúcimi výzvami spojenými s týmito zmenami – už teraz predvídame budúcnosť, vyvíjame špičkové riešenia pre inteligentný život na palube a udržateľnú mobilitu. Ruka v ruke s výrobcami automobilov neustále pracujeme na vývoji čistejších, ľahších, pohodlnejších a lepšie prispôsobiteľných áut.
Sme špecialisti v troch obchodných skupinách: autosedačky (seating), interiéry automobilov (interiors) a výfukové systémy (clean mobility).
Spoločnosť Faurecia začala svoje pôsobenie na Slovensku v roku 2004 pod názvom Faurecia Automotive Slovakia, s.r.o. Prvý závod vznikol v Bratislave – Devínskej Novej Vsi . V ďalších rokoch pribudli výrobné závody v Košiciach, Lozorne, Hlohovci, Trnave a v Žiline a vzniklo stredisko zdieľaných služieb – Shared Service Centre v Bratislave.
Spoločnosť Faurecia Automotive Slovakia, s.r.o. je súčasťou nadnárodnej skupiny Faurecia. Na Slovensku zamestnáva viac ako 3500 zamestnancov s ročným obratom takmer 900 mil. EUR a celosvetovo sa radí medzi popredných dodávateľov komponentov pre automobilový priemysel.

Partner

Process Automation Solutions

The name Process Automation Solutions stands for innovative, customized, future-proof automation solutions for the process and production sector. Our company provides flawless, interface-free all-in-one solutions that are designed to ensure smooth and reliable production flows. Customer focus and know-how, coupled with integral strategies and a solution-oriented mindset, constitute the key to the continued success of our customers and their automation projects. Process Automation Solutions has been an active part of the market since 1986, and has since become a leading independent supplier of automation solutions for the chemical, pharmaceutical and automotive industries. From planning to implementation and system start-ups: our status as a professional business partner with ample experience enables us to assist you with any issues related to automation – in fact, our services can even cover the entire life cycle of your plant if you so request. Our operations focus on the design of control and process control systems and their vertical integration into the overall business process. We are an independent ATS subsidiary and part of the division „Services“. By combining the flexibility of a medium-sized company with the capabilities of a large enterprise, we are able to easily meet the needs of both large projects and small automation tasks so you can rest assured knowing your project is in good hands.

www.pa-ats.com

Partner

Exact Systems

Exact Systems pôsobí na trhu od roku 2004 a je popredným poskytovateľom outsourcingových riešení kontroly kvality pre automobilový priemysel, spotrebný materiál, elektroniku, ťažký priemysel a ďalšie. V súčasnosti naša spoločnosť spolupracuje s viac ako 900 výrobnými závodmi, ktoré sa nachádzajú v 14 krajinách, delegovaním viac ako 5500 kontrolórov/operátorov na dennej báze.

Kapitálová skupina zahŕňa spoločnosti Exact Systems, Automotive Assembly Systems, CRS Group a od roku 2018 tiež QLS Automotive. Pôsobí v 13 európskych krajinách (Poľsko, Česká republika, Slovensko, Rumunsko, Rusko, Veľká Británia, Nemecko, Turecko, Belgicko, Holandsko, Maďarsko, Portugalsko a Španielsko) a v Číne. Vďaka ďalšej perspektíve fúzií a akvizícií, budú naše služby k dispozícii vo Francúzsku.

Slovenská pobočka vznikla v roku 2006 so sídlom v Žiline. Generálnym riaditeľom na Slovensku i v Českej republike je Radovan Meleš. V súčasnosti spoločnosť zamestnáva viac ako 800 pracovníkov vo výrobe.

Partner

Slovenský plynárenský priemysel

Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) je najväčším dodávateľom energií na Slovensku, ktorý v oblasti dodávky plynu priamo nadväzuje na viac ako 160-ročnú tradíciu slovenského plynárenstva a od roku 2012 úspešne pôsobí aj na trhu dodávky elektriny. Celkovo využíva spoľahlivé dodávky energií a ďalšie energetické služby SPP viac ako 1,3 milióna zákazníkov. Prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti SPP CNG, s.r.o., ktorá na Slovensku v súčasnosti prevádzkuje 9 verejných plniacich staníc, podporuje rozvoj využívania stlačeného zemného plynu (CNG) v doprave ako ekologickej alternatívy k tradičným palivám. Aktivity v oblasti spoločenskej zodpovednosti realizuje prostredníctvom EkoFondu, n.f. a Nadácie SPP. Od roku 2014 je vlastníkom 100 % akcií spoločnosti Slovenská republika, ktorá svoje akcionárske práva vykonáva prostredníctvom Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky.

Partner

Slovenský plynárenský priemysel

Značka MATADOR bola založená v roku 1905. V tom čase sa spoločnosť zameriavala na výrobu produktov z gumy. Avšak zlatá éra spoločnosti začala v roku 1950, kedy bol postavený závod na výrobu pneumatík v Púchove. Počas nasledujúcich 50 rokov sme sa stali jedným z najväčších a najinovatívnejších výrobcov pneumatík v CEE. Rok 2007 bol obzvlášť významným míľnikom v histórii spoločnosti. Gumárenská divízia spoločnosti bola odpredaná spoločnosti Continental AG, čo bolo očividne zásadné rozhodnutie, pretože sme za sebou zanechali jednu z najdôležitejších a najúspešnejších kapitol histórie našej spoločnosti.

Motivovaní našou dlhodobou tradíciou sme začali písať nový, úspešný príbeh. Rozhodli sme sa pre transformáciu spoločnosti z lídra v oblasti produkcie pneumatík na špičkového TIER 1 dodávateľa. Založením MATADOR Automotive Vráble sa v roku 2005 zameranie spoločnosti zmenilo na sériovú výrobu pre automobilový priemysel. O rok neskôr sme spojili sily so spoločnosťou AUFEER DESIGN a obohatili naše kompetencie a portfólio o dizajn a vývoj.

V krátkom časovom horizonte 10 rokov sme sa stali najväčším súkromne vlastneným slovenským TIER 1 dodávateľom. Dnes je MATADOR Group úspešným dodávateľom pre automobilový priemysel v CEE a nachádza sa v troch európskych krajinách. Vďaka nášmu rozsiahlemu spektru služieb, ako aj nášmu technologickému vybaveniu sme si vybudovali pevnú pozíciu na trhu. Veríme, že tvrdou prácou, zanietením a inovatívnym myslením sa môžeme stať prvou voľbou pre zákazníkov na celom svete.

Partner

Zberné suroviny

Zberné suroviny Žilina a.s. je obchodná spoločnosť na trhu s recyklovateľnými odpadmi od roku 1948.

Spoločnosť Zberné suroviny Žilina a.s. realizuje výkup druhotných surovín prostredníctvom 25 prevádzok so 111 výkupnými miestami po celom území Slovenska.

Obchodné aktivity našej spoločnosti sú zamerané na zber, predspracovanie a distribúciu recyklovateľných výrobných odpadov vlastnou technikou so zameraním na

oceľový šrot (plechy, profily, koľaje, špony, atď.)

neželezné kovy (hliník, meď, mosadz, olovo, zinok, atď.)

odpadový papier (noviny, časopisy, obaly z papiera – lepenka, výrobný odpad – orezy, atď.)

sklo (biele, farebné)

plasty (HDPE / LDPE fólie, PET fľaše, PP, atď.)

použité nefunkčné akumulátory, elektroodpad

komplexné služby v oblasti odpadového hospodárstva

 

Za našimi úspechmi stojí dlhoročná tradícia a jedinečné know-how v oblasti výkupu, prepravy, triedenia, spracovania a zhodnotenia recyklovateľných surovín.

Naše služby v rámci celého Slovenska môžu využívať formou individuálneho výkupu druhotných surovín všetci od fyzických osôb a až po právnické osoby, ktorým okrem individuálneho výkupu vieme zabezpečiť aj komplexnú službu spracovania odpadov šitú na mieru potrieb zákazníka.

Vieme, že našim zodpovedným prístupom v podnikaní dlhodobo prispievame k ochrane prírodných zdrojov a životného prostredia.