Partneri

Generálny Partner

Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako 5 miliónov vozidiel. Je pilierom slovenského exportu a zároveň aj najväčším súkromným zamestnávateľom v krajine. Prácu dáva 12 700 ľuďom. Priemerný hrubý mesačný plat bez manažmentu spoločnosti za rok 2016 je 1804 eur. Medzi mnohým sociálnymi benefi tmi je aj 13. a 14. plat. Volkswagen Slovakia je najväčším prispievateľom do verejných rozpočtov, len minulý rok odviedol na daniach a odvodoch viac ako 217 miliónov eur. Spoločnosť preinvestovala na Slovensku od svojho vzniku už viac ako 4,1 miliardy eur. Vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Porsche Cayenne, Volkswagen up!, SEAT Mii a ŠKODA Citigo. Od roku 2013 sa v Bratislave vyrába aj Volkswagen e-up! – prvé čisto elektricky poháňané vozidlo koncernu Volkswagen. Okrem vozidiel produkuje prevodovky, komponenty pre prevodovky, podvozky a motory, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel. Viac ako 99 % produkcie smeruje na vývoz do 148 krajín sveta. Najväčšími exportnými trhmi sú krajiny Európskej únie, Čína, USA a Rusko. Okrem závodu v Bratislave má spoločnosť Volkswagen Slovakia ďalšie závody v Stupave, Martine a Košiciach. V Stupave sa produkujú nástroje potrebné pre automobilovú výrobu, v Martine komponenty pre prevodovky a v Košiciach sa pripravujú vozidlá na prepravu do Ruska. Predsedom predstavenstva spoločnosti Volkswagen Slovakia je Ralf Sacht, pôsobiaci na tejto pozícii od začiatku roka 2016. Členom predstavenstva pre finančnú oblasť je Jens Kellerbach a pre personálnu oblasť Eric Reuting.

Hlavný partner

Leadec – priemyselné služby nájdete pod jednou strechou

Spojenie spoločností do jedného celku i napriek ich odlišnému zameraniu môže znamenať krok vedľa alebo úspech. Spoločnosť Leadec s.r.o. je príkladom toho, že zlúčenie prináša pozitívne výsledky v každom segmente jej pôsobenia. Popredný poskytovateľ priemyselných služieb sa dnes venuje najmä  oblasti automobilového priemyslu. Táto spoločnosť patriaca do nadnárodnej skupiny oslavuje na Slovensku  20 rokov svojej existencie.

Naše služby poskytujeme v troch oblastiach:

  • Automatizácia
  • Facility management
  • Lakovacie a montážne služby

Viac informácií nájdete na: www.leadec-services.com/sk

Hlavný partner

Ernst & Young

Spoločnosť EY je svetovou vedúcou spoločnosťou v poskytovaní odborných poradenských služieb v oblasti auditu, daní, právneho, transakčného a podnikového poradenstva a riadenia rizík. Naším cieľom je prispievať k rozvoju nielen podnikateľskej sféry, ale aj ľudského spoločenstva ako celku. Spoločnosť EY pôsobí na Slovensku v oblasti odborného poradenstva už od roku 1991. V súčasnosti má spoločnosť EY štyristo zamestnancov so sídlom v Bratislave, Žiline a Košiciach.

Našou najväčšou devízou je 261 500 odborníkov pôsobiacich po celom svete. Vďaka nim môžeme kdekoľvek a kedykoľvek zostaviť multidisciplinárny poradenský tím, ktorý má bohaté skúsenosti a znalosti a je vybavený prepracovanou metodikou a softvérovými nástrojmi.

V úzkej spolupráci s klientom a na základe dokonalej znalosti danej spoločnosti a odvetvia, v ktorom pôsobí, sa snažíme identifikovať všetky potenciálne riziká. Naším cieľom nie je problémy riešiť, ale predchádzať ich vzniku.

V EY sa venujeme aj novým technológiám, ako sú napríklad blockchain, robotická procesná automatizácia (RPA) a mobilné riešenia (aplikácie s použitím QR, RFID), ktoré by sme vám radi predstavili v našom stánku počas konferencie Newmatec.

Hlavný partner

Hyundai Motor Company

We exist to enhance people’s lives.
Because we believe that life’s most remarkable moments and experiences
Weren’t meant for a select few, but for all.

 

We think beyond product and technology to create meaningful experiences.
How?
By challenging the standards of design and workmanship,
Leading a new era of customer care,
And rethinking the future of mobility.

 

Looking forward,
We believe in a world where mobility will enhance life
And will be defined by people, for people.
With our unyielding can-do spirit,
We will be steadfast in pursuit of this vision,
For we do not seek to satisfy the few,
But to be loved by many.

Partner

Partner

PSA Groupe

Skupina Groupe PSA patrí k najvýznamnejším globálnym producentom automobilov. Do koncernu patria populárne značky Peugeot, Citroën, DS, Opel a Vauxhal.

Zároveň je spoločnosť druhým najväčším výrobcom vozidiel v Európe s podielom 20,8 %.
Až 38% produkcie v roku 2012 smerovalo mimo Európu, kde si skupina stále posilňuje postavenie. Vo svete zamestnáva viac ako 200-tisíc ľudí, prevádzky spoločnosti sú v 160 krajinách sveta. V automobilovom závode v Trnave pracuje 4 500 pracovníkov.

Prioritami pre koncern sú spoločensky zodpovedné podnikanie, ochrana životného prostredia a bezpečnosť. Dôraz dáva na vývoj vozidiel s nízkou mierou emisií a minimalizovanie vplyvu na životné prostredie.

Okrem výroby automobilov má skupina aktivity aj vo finančníctve (Banque PSA Finance), v preprave a logistike (Gefco) a vo výrobe vnútorného vybavenia automobilov (Faurecia).

Partner

Kia Motors Slovakia

Dňa 18. marca 2004 sa v Bratislave slávnostným podpisom zmluvy medzi spoločnosťou Kia Motors Corporation, výrobcom vozidiel svetovej kvality pre dynamických ľudí s mladých duchom, a vládou Slovenskej republiky oficiálne schválila výstavba prvého európskeho automobilového závodu Kia na Slovensku.

Kia Motors Corporation sa rozhodla vybudovať svoj prvý európsky závod na základe neustáleho zvyšovania predaja a rastúceho trhového podielu v Európe. Toto rozhodnutie je tiež v súlade s plánom spoločnosti Kia stať sa jedným z popredných svetových výrobcov automobilov.

Kia Motors Slovakia v číslach

Výstavba závodu a spustenie výroby

položenie základného kameňa – apríl 2004
začiatok výstavby – október 2004
koniec výstavby – december 2005
začiatok skúšobnej výroby – leto 2006
začiatok výroby – december 2006

Počet zamestnancov

približne 3 800

Výrobná kapacita a produkty

350 000 automobilov ročne
3 modely automobilov
5 typov motorov

Veľkosť závodu

celková rozloha: 166 ha
zastavaná plocha: 56,8 ha

Výška investície

1,8 miliardy Euro

Partner

KODYS SLOVENSKO® je popredným systémovým integrátorom v oblasti automatickej identifikácie a mobilných aplikácií.Už od roku 1995 staviame na inováciách, zákazníckom prístupe a komplexnosti dodávaných riešení.
Dlhodobé skúsenosti a prístup k najmodernejším technológiám zberu, prenosu a spracovania dát, spoločnosti umožňujú vytvárať komplexné aplikačné systémy pre široké spektrum zákazníkov z rôznych odvetví priemyslu, obchodu, služieb a všade tam, kde automatická identifikácia a mobilné spracovanie dát prinášajú zefektívnenie pracovných a technologických postupov, úsporu nákladov a okamžitý prístup k informáciám kedykoľvek a kdekoľvek.
U mnohých zákazníkov fungujú naše jedinečné riešenia vyvinuté „na mieru“ podľa ich špecifických potrieb a požiadaviek, ktoré priniesli efektívne inovácie do ich výrobných, technologických, skladových či distribučných procesov.
Tešíme sa na Vašu návštevu nášho stánku na konferencii NEWMATEC, kde Vám predstavíme naše riešenia a zodpovieme Vaše otázky.

Partner

Automobilová výroba veľmi závisí na koordinovanom úsilí manuálnych a automatizovaných systémov, ktoré zabezpečujú produktivitu, ziskovosť a sledovateľnosť. Datalogic poskytuje systémy pre vizuálnu detekciu a inšpekciu, ktoré udržujú výrobu v pohybe. Priemyselné čítačky čiarových kódov, riešenia laserového označovania a mobilné počítače na zber dát zachovávajú sledovateľnosť dodávateľského reťazca od komponentov cez inventarizáciu súčastí, prác v procese a hotových výrobkov.

Webstránka: www.datalogic.com

Check out our application videos for automotive industry>

Partner

The name Process Automation Solutions stands for innovative, customized, future-proof automation solutions for the process and production sector. Our company provides flawless, interface-free all-in-one solutions that are designed to ensure smooth and reliable production flows. Customer focus and know-how, coupled with integral strategies and a solution-oriented mindset, constitute the key to the continued success of our customers and their automation projects. Process Automation Solutions has been an active part of the market since 1986, and has since become a leading independent supplier of automation solutions for the chemical, pharmaceutical and automotive industries. From planning to implementation and system start-ups: our status as a professional business partner with ample experience enables us to assist you with any issues related to automation – in fact, our services can even cover the entire life cycle of your plant if you so request. Our operations focus on the design of control and process control systems and their vertical integration into the overall business process. We are an independent ATS subsidiary and part of the division „Services“. By combining the flexibility of a medium-sized company with the capabilities of a large enterprise, we are able to easily meet the needs of both large projects and small automation tasks so you can rest assured knowing your project is in good hands.

www.pa-ats.com

Partner

Miell Quality Kft. od roku 2011 poskytuje  profesionálne  služby v oblasti kontroly kvality, zabezpečenia kvality a inžinierskej podpory pre automobilový priemysel a pre subdodávateľov automobilových závodov. Okrem toho spoločnosť poskytuje služby  v oblasti logistiky, externého skladovania dielov, materiálov a prepravy. V roku 2016 sme založili slovenskú sekciu spoločnosti MIELL Quality Slovakia, s. r. o.

Filozofiou spoločnosti je neustále upevňovať lojálny a skúsený kmeňový personál, vytvorený ambicióznymi, mladými a motivovanými pracovníkmi, ktorí ľahko vyhovejú požiadavkám tohto sektora.

Naši kolegovia, vďaka ich skúsenostiam získaným pri riešení úloh v oblasti kvality, zodpovedajú výzvam celého dodávateľského reťazca, a tak sa naša spoločnosť stala za krátky čas popredným poskytovateľom služieb v oblasti zabezpečenia kvality v Maďarsku.

Na základe požiadaviek trhu rozširujeme portfólio služieb v záujme zvyšovania spokojnosti našich zákazníkov.

Náš systém práce je založený na norme EN ISO 9001:2000, ktorého sme držiteľom a spolu s naším profesionálnym tímom  vám garantujeme, že vašim  zákazníkom sa dostane produkt  v 100% kvalite.

Partner

SOVA Digital už 27 rokov prináša na trh inovatívne riešenia, ktoré pomáhajú slovenským výrobným podnikom udržať si konkurencieschopnosť, zvyšovať produktivitu a rozvíjať sa v tempe zvyšujúcich sa nárokov trhu a globálnych technologických trendov. Klientom prináša komplexné riešenia digitalizácie a optimalizácie výrobných procesov v koncepte Industry 4.0. Dlhoročne potvrdzuje pozíciu vizionára a inovátora a ponúka klientom individuálny prístup a na mieru šité riešenia. V minulom roku získala prestížne ocenenie, udeľované odborníkmi a Ministerstvom hospodárstva, za svoje riešenie Digitálneho dvojčaťa Inovatívny čin roka. SOVA Digital je dodávateľom PLM (Product Lifecycle Management) riešení od Siemens PLM Software pre slovenský trh. Má za sebou tisícky úspešných projektov a stovky spokojných klientov.

www.sova.sk
www.industry4.sk

Partner

Firma GQsystems úspešne pôsobí na slovenskom trhu od roku 2011. Našou hlavnou činnosťou je dodávať firmám v automobilovom priemysle vysokokvalifikovaných odborníkov.

GQsystems je spoločnosť, ktorá pod svojou značkou združuje profesionálov špecializovaných na Interim manažment a Externý inžiniering v automobilovom priemysle. Našim klientom títo odborníci poskytujú služby na pozíciách v top manažmente, krízovom manažmente a iných špecializovaných pozíciách v odvetviach ako je kvalita, výroba, logistika, technológia a ďalšie.

Spoločnosť GQsystems aktívne pôsobí v zavádzaní inovácií a aplikácií, ktoré pomáhajú ľahšie riadiť a implementovať najnovšie technológie a súčasne poskytovať služby s pridanou hodnotou. Klientami firmy GQsystems sú medzinárodné spoločnosti pôsobiace na Slovensku ale aj v zahraničí. Svoje služby firma poskytuje naprieč celou Európu.

Viac informácií o nás ako aj ponuku voľných inžinierov nájdete na našej webovej stránke WWW.GQSYSTEMS.EU

 

 

Partner

Jeden automobil sa priemerne skladá z približne 8.000 komponentov, ktoré by mali byť spoľahlivé a navzájom kompatibilné za všetkých podmienok. Dokonca aj tá najmenšia chyba môže výrobcu stáť veľmi veľa.

Exact Systems Group pôsobí na trhu od roku 2004 a je lídrom v poskytovaní služieb kontroly kvality, t. j. selekcie, opravy a triedenie dielov, komponentov v automobilovom priemysle v Poľsku a jednej z najväčších spoločností v Európe.

Hlavnými odberateľmi služieb spoločnosti sú dodávatelia a subdodávatelia pre automobilový priemysel a OEM. Medzi klientov spoločnosti patria aj veľké výrobné závody v elektronickom, kozmetickom priemysle a výrobcovia domácich spotrebičov. V súčasnosti má spoločnosť svoje zastúpenie v 12 krajinách:

Poľsko, Česká republika, Nemecko, Slovensko, Turecko, Rumunsko, Rusko, Veľká Británia, Maďarsko, Belgicko, Holandsko a Čína.

Viac informácií nájdete na: www.exactsystems.com

Partner

O spoločnosti Goodman

Spoločnosť Goodman je integrovaná skupina pôsobiaca v oblasti nehnuteľností, ktorá vlastní, rozvíja a spravuje logistické a obchodné priestory v kontinentálnej Európe, Spojenom kráľovstve, regióne Ázie a Tichomoria, Severnej Amerike a Brazílii. Investuje do priemyselných nehnuteľností, skladov a distribučných centier.

Spoločnosť Goodman spravuje aktíva v celkovej výške 23,3 mld. EUR a 406 nehnuteľností, vďaka čomu sa stala najväčšou skupinou podnikajúcou v oblasti priemyselných nehnuteľností, kótovanou na austrálskej burze cenných papierov a patrí medzi najväčších verejne obchodovateľných špecializovaných investičných manažérov na svete. Spoločnosť využíva svoju dôkladnú znalosť trhu a špecializované miestne tímy na vytváranie stabilných investičných príležitostí a rozvíjanie nehnuteľností a prostredí, ktoré spĺňajú individuálne požiadavky jednotlivých klientov.

Spoločnosť s viac ako 1 100 zamestnancami v 16 krajinách a s 32 pobočkami má celosvetový rozsah pôsobnosti a dokáže uspokojiť potreby zákazníkov, ktorí rozširujú a rozvíjajú svoje podniky. V Európe pôsobí v Nemecku, Holandsku, Belgicku, Luxembursku, vo Francúzsku, v Španielsku, Taliansku, Poľsku, Českej republike, Maďarsku, na Slovensku, vo Švédsku a v Spojenom kráľovstve.

Viac informácií o našom pôsobení na Slovensku nájdete na: www.goodman.com/sk

Partner

The foundations of Kuruc Company were laid in 1989. Company is focused on producion recycling technologies and its operation. Production recycling technologies, which are focused on contributing to the healthier environment, are able to process different kind of materials such as soft PUR, beverage cartons, paper, etc… To be more specifics, Kuruc – Company spol. s r.o. was established to live according to the green idea that stands before each technology process. KURUC – COMPANY SPOL s r. o. is not just technology producer, is it a brand of recognized building materials. The main goal of our company is to become the leader in the field of processing compound packaging, i.e. car seats (soft PUR), packaging with a PAP/PE-base as well as packaging containing other plastic materials, both in Slovakia and in its neighbourhood.

Partner